YENİ LOGO RAPORLAMA ÖZELLİKLERİ ile
Doğru Zamanda Karar Verin, Rekabet Avantajı Kazanın!

 

Güçlü yönleri ve fırsatları anında görmek, kriz ortamında oluşabilecek tehditlere önceden hazırlıklı olmak ve verileri farklı açılardan analiz etmek için;
LOGO KULLANICILARINA TEKNOLOJİ DOPİNGİ!


LOGO Çözümleri, şirketinizdeki her departmanın ihtiyaç duyduğu güncel ve stratejik bilgileri hızla alabileceğiniz pek çok raporlama olanağı sunmaktadır. En kârlı ürün, en verimli tedarikçi, en başarılı satış elemanı, SGK’ya ödenmesi gereken primler, nakit akışı, ciro, maliyetler, stoklardaki son kullanma tarihi yaklaşan ürün miktarı gibi pek çok konuda çalışanların alabileceği ve çıktıları üzerinde analiz yapabilecekleri yüzlerce rapor kullanımınızdadır.
LOGO olarak, sizlerden gelen talepler ve gelişen teknolojiler doğrultusunda en yeni ve güncel raporlama özelliklerini sunmaya devam ediyoruz…

 • Tablo Raporları
 • Pivot Raporlar
 • Raporlarda Kayıt İzleme (Drill Down Özelliği)
 • Detaylı Filtrelendirme
 • Raporlarım
 • Yönetici Konsolu

Yerinde ve doğru kararlar için, LOGO raporlama araçları yanınızda!

 • LOGO’da raporlarınızı MS Excel’de çalışır gibi rahat mı almak istiyorsunuz?
 • Analiz etmeniz gereken bilgileri tek ekranda görmek mi istiyorsunuz?
 • Raporlanacak kriterlerde ihtiyacınıza göre değişiklik mi gerekli?
 • Ara toplamlar almanız mı lazım?
 • Üst yönetime grafiklerle mi rapor vermeniz gerekiyor?

Çözüm: LOGO TABLO RAPORLARI (1)

 • Yabancılık çekmeyeceğiniz kolay bir arayüz! LOGO tablo raporları ile sanki MS Excel’de çalışıyormuşsunuz gibi istediğiniz rapor tasarımını kolayca yapabilir, bu tasarımı kaydederek tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Kaydettiğiniz raporu bir daha aldığınızda, güncel bilgiler otomatik olarak karşınıza gelir.
 • Bütün bilgiler karşınızda! Aldığınız raporlarda bütün kolonları tek ekranda görebilirsiniz. Kolonların sıralamasını kendi isteğinize göre kolayca yapmanız mümkün.
 • Raporunuzda istemediğiniz bilgileri ister gizleyin, ister kaldırın! Raporlarınız üzerinde kullanmadığınız bilgileri görmenize gerek yok. Kolonları tek tuşla gizleyebilir, kullanacağınız zaman geri çağırabilirsiniz.
 • Verilerinizi istediğiniz gruplamaları yaparak izleyin! Raporlarınızi istediğiniz seviyede gruplayarak ara ve dip toplamlar alabilirsiniz. Örneğin; stok hareketleri ile ilgili bir döküm aldınız. Bu hareketlere ait tüm bilgiler kolon olarak karşınıza gelir. Bu rapor üzerinde malzeme, cari hesap, bölüm, ambar ve işyeri bazında gruplama yapabilir ara toplam ve dip toplam alabilirsiniz. Bu sayede işyeri ve müşterilere göre miktar bazında malzeme dağılımını çok rahat raporlayabilirsiniz.

 

 • Özel filtrelemeler sayesinde aradığınız bilgi hemen elinizin altında! Listelenen kayıtlarda özel filtrelemeler yapabilirsiniz. Örneğin; miktarı belli bir değerden büyük olan satışlar, negatife düşmüş stok miktarları, cari hesap ismi  “A” ile başlayanlar görüntülensin veya görüntülenmesin gibi ayarları bu filtreler sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Raporunuza ihtiyaçlarınıza göre yeni alanlar ekleyin! Raporunuzda karşınıza gelen standart kolon başlıklarının yanı sıra firma veya sektörünüze özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda yepyeni alanlar tanımlayarak, yeni kolonlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kolonlar arası işlem yapmanız da mümkün. Örneğin; borç ve alacak kolonlarını kullanarak yeni bir bakiye kolonu tanımlayabilirsiniz.
 • Verilerinizi grafikler halinde inceleyin! Tablo rapor ile yaptığınız çalışmaları grafiğe dönüştürebilirsiniz. Böylelikle analizlerinizi daha şık hale getirerek kolayca inceleyebilir, yönetime daha görsel raporlar sunabilirsiniz.

 • Raporlarınızı konsolide edin! Tablo raporlarınızı MS Excel’e aktararak başka raporlarınız ile  kolaylıkla konsolide edebilirsiniz.
 • Tablo Raporlarınızı iş ortaklarınız, yöneticileriniz ve mesai arkadaşlarınız ile kolaylıkla paylaşın! Hazırladığınız raporları dilerseniz e-mail ile de gönderebilirsiniz.

 

Etkin kararlar için karmaşık veriler üzerinde çalışmayın, kolay analiz için sadece değerlendireceğiniz kriterleri seçin!

 • Rapor almak için zamanınızın ne kadarını harcıyorsunuz?
 • Elinizdeki veriler başa çıkamayacağınız kadar çok mu?
 • İstediğiniz boyutlarda analiz mi yapmak istiyorsunuz?
 • Detayları bir bakışta görmek ve bu detayları farklı açılardan incelemek mi istiyorsunuz?

Çözüm: LOGO PiVOT TABLOLARI (2)

LOGO Pivot Tablo size sürükle bırak özelliği ile satır ve sütunlara yerleştireceğiniz sınırsız sayıda veriye göre rapor almanızı ve aldığınız rapor kriterlerini değiştirerek elinizdeki bilgiyi farklı açılardan analiz etmenizi sağlar. Firmanızın anlık durumunu analiz etmek, eski durumunuzla karşılaştırmak ve en doğru kararı almak için saniyeler sizin için yeterli olacaktır. Raporlarınızın içerisinde yer alan yüzlerce belki de binlerce bilgiyi, istediğiniz boyutlarda, görmek istediğiniz biçimde yerleştirip, analizlerinizi daha etkin biçimde yapabilirsiniz.

Pivot Tablo olarak rapor aldığınızda karşınıza gelen boş ekranda alanlar listesi içerisinden istediklerinizi seçerek, sütun veya satırda ilgili yere sürükleyerek bırakabilirsiniz. Daha sonra isterseniz yeni alanlar ekler, isterseniz mevcut alanları çıkarabilirsiniz. Sütundaki bilgiyi satıra, satırdaki bilgiyi sütuna saniyeler içerisinde alarak farklı bakış açıları ile verilerinizi inceleyebilirsiniz.

LOGO Pivot Tabloları yönetimsel kararlarda esnek, hızlı ve kolay bir araç sunar. Yönetime sunulacak raporlarda saatler yerini sınırsız rapor alternatifi ve dakikalar mertebesine bırakmaktadır.

 

 

Pivot Tablo ile Neler Yapabilirsiniz?

LOGO Pivot Tablo sizin için neler yapabiliyor, bir kaç örnek ile inceleyelim:

İşinizi satış raporlarınızı alırken kolaylaştırıyor. Bu yıl içinde yapılan satışları incelemek için, satış hareketlerinizi raporladınız. Pivot Tablo yardımıyla, yıl içindeki satışlarınızı aylık veya çeyrek dönemler bazında gruplandırarak inceleyebilirsiniz. Diyelim ki, 2.çeyrekte yaptığınız satışlar diğer çeyreklere oranla daha düşük ve siz bu çeyrekteki satışların adetlerini ve tutarlarını aylara göre görmek istiyorsunuz. Pivot Tablo ile Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yapılan satışları coğrafi bölgelere, ürünlere ve müşterilere göre tek tuş ile anında görebilirsiniz. Pivot Tabloda satışlarınız Nisan ayında çok mu düşük görünüyor? O zaman Nisan ayı içerisinde, hangi ürünlerden ne kadar sattığınızı, hangi bölgede satışların daha az olduğunu, veya hangi müşteriye en çok satış yaptığınızı kolaylıkla görebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızın neden düştüğünü ve satışlarınızı artırmak için nasıl bir strateji izleyeceğinizi belirlemeniz çok kolay...

Satış faturaları dökümü raporundan hangi müşterinize ne kadarlık fatura kestiğinizi, fatura tutarlarına göre ayrıştırarak kolayca görebilirsiniz. LOGO Pivot Tablo özelliği kullanarak, raporda “Cari hesap Ünvanı” ve “Fatura türü” ne göre gruplama yapılması yeterli olacaktır. Pivot Tablo ile istediğiniz boyutta istediğiniz alana göre gruplama yapabilir, bu alanlara göre toplam alabilirsiniz.

En önemli konulardan biri alacak takibi. Ödeme-tahsilat raporlarında tahsilatlarınızla ilgili tutarları istediğiniz müşteri/gün aralığına bağlı olarak yaşlandırabilir, müşterilerinizden tahsil etmeniz gereken tutarları orijinal vade bazında kolaylıkla takip edebilirsiniz. İstediğiniz bilgiler Pivot Tablo sayesinde anında karşınızda!

Pivot Tablo ile pazarlama departmanınızın da işi daha kolay! Bu yıl 3 farklı kampanya düzenlediniz ve bu kampanyaların satışlarınıza etkisini görmek istiyorsunuz. Pivot Tablo aracılığıyla bu üç kampanyanın, yılın farklı aylarında farklı lokasyonlardaki sonuçlarını görebilirsiniz. Böylece hangi kampanyanızın hangi lokasyonda satışınızı artırdığını ya da hangi aylarda kampanyaların daha çok işe yaradığını anında analiz edebilirsiniz.

 

Raporunuzdaki kayıtların detaylarını programa dönmeden tek tuş ile kolayca inceleyin!

 • Raporlarınızdaki kayıtların detaylarını anında görmek mi istiyorsunuz?
 • Raporunuzdaki kayıtları incelemek için programa dönerken vakit mi kaybediyorsunuz?

Çözüm: RAPORLARDA KAYIT İZLEME ÖZELLİĞİ (Drill Down) (3)
Drill down özelliği ile herhangi bir raporda satır üzerinden tek tuşla ilgili kayıt veya fişe ulaşabilir, kayıt detaylarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Örneğin; cari hesap ekstresi, fiş dökümü, malzeme ekstresi gibi raporlarda listelenen bir satıra tıkladığınızda ilgili cari hesap fişi veya malzeme fişine ulaşabilirsiniz. Böylece ilgili kaydın detayını görmek için ayrıca başka bir menüye gidip inceleme yapmanıza gerek kalmaz. Drill down, özellikle muhasebecilerin operasyonel işlemlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Verilerinizi incelemek istediğiniz en ince ayrıntıya kadar detaylandırın!

 • Raporlarınızı alırken çok daha gelişmiş kriterlere mi ihtiyaç duyuyorsunuz?
 • Raporlayacağınız gruplar ardışık olmayıp, farklı sıralamalar mı içeriyor?

Çözüm: LOGO DETAYLI FİLTRELENDİRME (4)
Rapor alırken analiz etmeniz gereken özel kodlar mı var? Örneğin; cari hesap ünvanı  “A” dan “Z” ye kadar olan kayıtları listeleyebilirken, ünvanı “D” ile başlayanları listeden çıkarabilirsiniz. Hatta sadece “A”, “B” ve “ Y” ile başlayanları listeleyebilirsiniz. Böylece sadece görmek istediğiniz verilerle çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Rutin olarak aldığınız raporları her seferinde tekrar dizayn etmeyin, “Raporlarım” altına kaydedin ve istediğiniz an ulaşın!

 • Her gün aldığınız raporları tek tuşla mı almak istiyorsunuz?

Çözüm: LOGO RAPORLARIM ÖZELLİĞİ (5)
Sık kullandığınız ve özelleştirdiğiniz raporları menüler arasında dolaşmadan, seçeceğiniz rapor ünitesi, tasarımı ve filtre seçenekleri ile birlikte kendi vermiş olduğunuz bir isimle kaydedebilirsiniz. Böylece her seferinde aynı raporu alırken yeniden filtre seçmeniz ya da rapor ünitesini seçmeniz gerekmez. Tek tuşla almak istediğiniz rapor karşınızda hazır!

İşinizi bir bakışta analiz edin, fırsatları kaçırmayın!

 • Alacaklarınızı ve ödemelerinizi tek bir ekrandan görmeniz mi gerekiyor?
 • En çok hangi ürünü kime sattığınızı mı bilmek istiyorsunuz?
 • Bu ay yapacağınız ödemeler için alacaklarınızın yetip yetmeyeceği bilgisine mi ihtiyacınız var?

Çözüm: LOGO YÖNETİCİ KONSOLU (6)

Firmanız ile ilgili özet bilgileri tek ekranda takip ederek tepki ve karar sürecinizi “Yönetici Konsolu” ile kısaltabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre özelleştireceğiniz göstergeler ile firmanızın anlık durumunu takip edebilirsiniz. Örneğin, en çok satış yaptığınız ürün ve cari hesapları izler, stok ve alacak devir hızını takip eder, kasa ve banka durumunu bir tek ekran üzerinde kontrol edebilirsiniz. Yönetici Konsolu ile kesin bilgiyi sürekli izleyerek riskleri minimize edip kontrol altına alabilirsiniz.

 


 • LOGO Tablo Raporları: Start, GO, Tiger2 ve Unity2’de 1.70.00,
 • LOGO Pivot Tabloları: GO, Tiger2 ve Unity2’de 1.83.00,
 • LOGO Drill Down Özelliği: Start, GO, Tiger2 ve Unity2’de 1.83.00,
 • LOGO Detaylı Filtrelendirme: GO, Tiger2 ve Unity2’de 1.80.00,
 • LOGO Raporlarım: Start, GO, Tiger2 ve Unity2’de 1.70.00,
 • LOGO Yönetici Konsolu: Start, GO, Tiger2 ve Unity2’de 1.70.00

ve üzeri versiyonlarda yer almaktadır. LOGO Yetkili İş Ortaklarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Logo

Yeni Türk Ticaret Kanunu (Yeni Kanun), bir çok alanda yeni düzenlemeler getirerek ticari yaşamı önemli ölçüde değiştirecek bir içeriğe sahiptir.
Yeni Kanun, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek ve getirdiği yükümlülükler aşamalı olarak zorunluluk halini alacaktır. Yeni Kanun, Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) uygun finansal tablo hazırlanması, Uluslararası Denetim Standartlarına uygun bağımsız denetim, kurumsal yönetimin gerekliliği olan iç kontrol, iç denetim ve risk yönetimi gibi konularda birçok uluslararası standardı Türk Standartları olarak benimsetmekte ve değişimi zorunlu hale getirmektedir. Bunların dışında, bu metinde detaylandırılmayacak olmakla birlikte, birtakım ticari süreçlere de yeni düzenlemeler getirmektedir.

Uluslararası ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları (UFRS/TFRS)

Dünyanın her yerinde, finansal tablo okuyucuları, bu tabloları doğru okuyup değerlendirebilmeleri için ortak bir dil kullanmaya gerek duymuşlardır. Söz konusu ortak dil, dünya genelinde kabul gören Uluslararası Muhasebe Standartlarıdır (UMS). Bu standartların uygulanması, muhasebe uygulamalarında ülkeler arasındaki farklılıkları ortadan kaldırmakta, tek tip ve herkes tarafından kabul edilen bir düzen içerisinde muhasebe iş ve işlemlerin ilgili kayıt belgeleri aracılığıyla izlenip rapor edilmesine olanak sağlamaktadır.
Ülkemizde de yerel uygulamalardan vazgeçilip, evrensel standartları uygulamaya koyma görevini Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu (TMSK) üstlenmiştir. Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS), Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarının (UFRS) TMSK tarafından yapılan yerelleştirilmesidir.

 

 

LOGO Ürünlerinde Türk Ticaret Kanunu ile İlgili Yapılan Yenilik ve Değişiklikler

Yeni Kanun maddeleri ve LOGO ürünlerindeki çözümler şu ana başlıklar altında toplanmıştır:

· Stok değer düşüklüklerinin hesaplanması ve muhasebeleştirilmesi
· Sabit kıymetler için TFRS’ye uygun amortisman tabloları ve düzeltme kayıtları
· Çek ve senetler için Vergi Usul Kanunu (VUK) ve TFRS’ye göre reeskont hesaplamaları ve aradaki farklar için düzeltme kayıtları
· Ticari borç ve alacakların TFRS’ye göre değerlenerek muhasebeleştirilmesi
· Otomatik olarak hesaplanamayan düzeltme kayıtlarının kullanıcı tarafından girilebilmesi
· Kıdem tazminatı karşılıklarının aktüeryal yönteme göre hesaplanması
Bu başlıklar altında toplanan işlemler için LOGO uygulamalarında

 

 

 • Muhasebe program bölümlerine "UFRS İşlemler"
 • Muhasebe Bağlantı Kodları bölümünde "UFRS Muhasebe Kodları"
 • Seçenekleri yer almaktadır.

 • TTK değişiklikleri kapsamında LOGO ürünlerine eklenen özelliklerle ilgili doküman için tıklayınız.

  Detaylı bilgi için 444 56 46'yı arayabilir ya da  LOGO Yetkili İş Ortakları'na başvurabilirsiniz.YENİ TTK ÖZEL YÜRÜRLÜK TARİHLERİ


1 Temmuz 2012

1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren elektronik ortamda yönetim kurulu ve genel kurul yapılması imkanlarından faydanılması için gerekli esas sözleşme tadillerinin yapılması. (Kapalı şirketler için seçimlik)
1 Temmus 2012 tarihinden itibaren kayıtlı sermaye sistemine geçmek isteyen şirketlerin gerekli prosedürleri başlatması.

14 Ağustos 2012

Esas sözleşme hükümlerinin Yeni Türk Ticaret Kanunu ile uyumlu hale getirilmesi için son gün.

1 Ekim 2012

Tüzel kişi ortakların temsilcisi olan yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi ve yeni atamaların yapılması için son gün.
Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun 8.maddesi uyarınca sözleşmelerden bileşik faiz öngören hükümlerin çıkartılması için son gün.

1 Ocak 2013

Konsolide ve solo finansal tablo hazırlanmasında ve ticari defterlerin tutulmasında Türkiye Finansal Raporlama Standartları'nın (TMS/TFRS) uygulanmaya başlaması.
Esas sözleşmelerde yer alan farklı genel kurul toplantı ve karar nisaplarının kanun ile uyumlu hale getirilmesi.

14 Şubat 2013
Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun 201.maddesinin 1. fıkrasında öngörülmüş bulunan oy haklarının kullanılmasına ilişkin sınırlamaya dair hükmün yürürlüğe girmesi.

1 Mart 2013
Bağımsız denetçinin atanması (Denetçinin anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketin yetkili organı tarafından en geç 1 Mart 2013 tarihine kadar atanması gerekmektedir.)

1 Temmuz 2013
Anonim şirketlerin esas sözleşmelerinde bulunan nama yazılı payların devri ile ilgili kısıtlama ve özel düzenlemelerin Yeni Türk Ticaret Kanunu ile uyumlu  hale getirilmesi için son gün
1 temmuz 2013 tarihinden itibaren her sermaye şirketi bir internet sitesi açmak, şirketin internet sitesi zaten mevcutsa bu sitenin belli birbölümünü Yeni türk Ticaret Kanunu'nda belirtilen hususlara ayırmak zorundadır.

14 Şubat 2014
Mevcut sermayelerin Yeni türk Ticaret Kanunu'nda belirtilen asgari sermayelere yükseltilmesi için son gün.
Paylar üzerindeki oy hakkında aşan imtiyazların Yeni Türk Ticaret Kanunu ile uyumlu hale getirilmesi.

1 Temmuz 2014 
Bağlı şirketler nezdinde Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun 202. maddesi kapsamına giren kayıplar var ise hakim şirket tarafından denkleştirilmesi için son gün.

1 Temmuz 2015
Pay sahibi ve ortakların şirkete karşı olan borçlarının nakdi ödeme yapılarak kapatılması için son gün.

 

 

 

 

x-------x-------x-------x-------x-------x

Değerli Ziyaretçilerimiz ve Logo Muhasebe Programı Kullanıcıları,sitemiz üzerinden logo lks, logo go pro ve logo demolarını ücretsiz indirebilir, logo go eğitimi ve logo muhasebe demo talebinde bulunabilirsiniz.
Logo Online  destek hattımızdan logo muhasebe programları hakkında bilgi alabilir , stok programları ,
Logo muhasebe programları , cari hesap programları için demo talebinde bulunabilirsiniz.

Bilindiği üzere Logo Software , lks logo ve  lks muhasebe programlarını satıştan kaldırmış , ticari yazılım programları yelpazesine logo go plus ile devam etme kararı almıştır.
Logo go programının da terminal artırım ve güncelleme haricinde satışı durdurulmuştur. Buna rağmen sitemizden logo go programını ve muhasebe programlarını  full indirebilirsiniz. Logo satın almak ve Logo sipariş etmek için lütfen  online logo hattımızla irtibata geçiniz…

x-------x-------x-------x-------x-------x-------x-------x