Logo Diva Perakende Satış Otomasyonu

 

Diva Nedir ?

Diva Online İş Yönetim Sistemi; tamamen internet üzerinden çalışan bir bilgisayar programıdır. Şirketinizin her noktasında (şube yönetimi, bayi yönetimi, mağaza takip ve yönetimi, teknik servis takip ve yönetimi, müşteri hizmetleri, web siteleri, muhasebe vb...) hiçbir kurulum gerektirmeden anlık bilginin kullanılmasını sağlar. Diva ile ürün, stok, müşteri, satış ve mali bilgileriniz her zaman güncel, her zaman ONLINE...

Diva ile yazılım lisansları satın almazsınız, büyük donanım maliyetlerine girmezsiniz ve tüm sisteminizi çalıştırmak için ekstra kadro tutmazsınız. Tüm işinizi sadece aylık hizmet bedeli ödeyerek Diva’nın esnek güvenli ve hızlı ortamında yaparsınız.

Diva ile işiniz her zaman elinizin altında her zaman ONLINE. Üstelik sadece aylık hizmet bedeliyle...

 

Müşteri, Müşteri, Müşteri...

Yeni Dünya düzeni ve yeni rekabet şartları artık yeni iş modelleri geliştirmeyi zorunlu kılıyor. Ürünün kalitesi ve beklentileri karşılayabilir düzeyde olması, en yüksek faydayı sağlayabilmenin çok ötesinde pazarda var olabilmenin olmazsa olmaz bir şartı olarak görülüyor.

Özellikle ürün geliştiren ve araştırma geliştirmeye yatırım yapan firmalar, kendi ürünlerinin taklidi veya benzerlerinin çok kısa bir süre içinde pazarda yer aldığını gördüklerinde, ürünle yakaladıkları liderliğin kendilerine, aslında çok kısa süreli bir avantaj sağladığını fark ediyorlar. Rekabette öne çıkabilmek ve sürekli gelişim için en önemli katma değerin müşteriye sağlanan hizmet olduğu açıkça görülüyor.

Müşterisini iyi anlayan, onların ihtiyaç ve taleplerine zamanında karşılık verebilen firmalar benzerleri arasından öne çıkıyor. Hizmet kalitesinin, firmanın etkin olduğu tüm satış ve satış sonrası servis noktalarında aynı seviyede olması ve bunun izlenebilirliği şirket stratejilerinin ana prensibini oluşturuyor. 

 

Her zaman online...

DİVA firmanın müşteriyle temas ettiği tüm noktalardaki iş süreçlerinin birbiriyle entegre ve koordine edilebilmesi için çok önemli iş yönetim araçları sunuyor. Organizasyon içindeki merkez ve tüm temas noktaları aynı sistemde ve aynı bilgiyi online olarak kullanıyorlar. Bu sayede merkez, satış noktaları, bayiler, mağazalar, servisler, tüketici hizmetleri, web siteleri tek bir sistemde tüm iş süreçlerini ve operasyonu yönetiyorlar. Yapılan herhangi bir hareket anında tüm noktalardan izlenebilir ve raporlanabilir oluyor.

 

İşinizi internetten yapın, internetten yönetin...

DİVA tüm bu gereksinimleri karşılayabilmek amacıyla tamamen internet bazlı geliştirildi. Tüm güvenlik önlemleri alınarak sağlanan internet ortamında firmalar işlemlerini merkezi sistemlerinden yapıyorlar. Bu da internetin olduğu her noktada işinizi yapma ve yönetme olanağı anlamına geliyor.  Yani gerek evinizden gerekse seyahat sırasında otomobilinizden ya da kaldığınız otelden sanki ofisinizdeymiş gibi çalışabiliyorsunuz.

Internet varsa ve sisteme erişim yetkiniz varsa DİVA orada sizinle...

 

Tamamen web bazlı...

DİVA’nın en son teknolojilerle geliştirilen altyapısı sayesinde bilgisayarlarınıza hiçbir kurulum yapmanıza gerek kalmadan çalışabiliyorsunuz. Bu nedenle bilgi teknolojisi altyapısı sebebiyle gereken bakım ve destek maliyetlerini minimize edebiliyorsunuz.  DİVA tamamen web bazlı. Bu nedenle yapılan her hareket yaratılan her kayıt direk olarak merkezi sisteme işleniyor. Bu altyapısı sayesinde bilgilerin bir araya getirilmesi için herhangi bir veri transferine ihtiyaç duyulmuyor. Oluşan bilgilerin görülmesi için zaman kaybı oluşmuyor. Merkezden tanımlanan fiyat, kampanya v.b. gibi bilgiler tüm kanalda anında uygulamaya alınıyor. Bu sayede herhangi bir karışıklık veya yanlış uygulamaya olanak tanınmıyor.

Ortak Müşteri Veritabanı (OMV)

DİVA’da temas noktalarında işlem yapılan tüm müşteriler ortak müşteri havuzundan takip ediliyor. Bu sayede daha önce satış noktalarınızdan alışveriş etmiş müşterilerinizin servislerde bekleyen ürünlerini, web sitelerinizde ilgilendikleri ürünleri ve hatta tüketici hizmetleri departmanınıza açmış oldukları çağrı ve taleplerinizi bir arada izleyebiliyor ve bu sayede müşterilerinizin ihtiyaç ve sıkıntılarını anında gözlemleyebiliyorsunuz. Sisteme kayıtlı bir müşteri ile tekrar karşılaşıldığında, müşterinin tüm erişim bilgileri de gözden geçirilip sürekli güncel bilginin bulunması sağlanıyor.

 

DİVA nerelerde kullanılır?

DİVA bir ticari işletmenin tüm iş ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Ama özellikle birden fazla fiziksel çalışma noktası olan ve dağıtık yapıda çalışan firmalar için çok büyük katma değerler sağlıyor. DİVA; hem kendinize ait hem franchise kapsamındaki tüm satış noktaları ve mağazalarınızda, tüm satış sonrası servis hizmeti verdiğiniz hizmet noktalarında, bayi ve distribütörlerinizde, ürün ve yedek parçalarınızı stokladığınız depolarınızda, merkez ofisinizde ve diğer şubelerinizde entegre ve online çalışabilmenizi sağlıyor.

 

DİVA ne faydalar sağlar?

İnternet Üzerinden Satış ve Stok Yönetimi

 

 

Kimler İçin ?

Diva Online İş Yönetim Sistemi ne tip firmalar için uygundur?

 

Belli bir merkeze bağlı çalışan birden çok mağazası olan firmalar, tüm uygulamalar ve veriler bir tek sunucuda olduğu, için tüm mağaza bilgilerinin tek merkezde toplanması ve bu bilgilere (yetkileri dahilinde) herkesin her an ulaşabilmesi sağlanır. Yeni bir mağaza için kullanıcı yetkisi açılması çok kolaydır. Mağazaların sisteme dahil olabilmesi için sahip olması gerekenler sadece internete erişebilen bir bilgisayar, buna bağlı bir yazıcı ve bir barkod okuyucudan ibarettir.

Servisler ve satış firmaları ortak bir müşteri veritabanına dahil olduklarından, başvuran müşterinin adres ve kişisel bilgiler ile daha önceki servis geçmişlerine anında ulaşabilirler. Ürün değişimi ya da garanti dâhili gibi işlemlerde anında merkezi uyarabilirler ve onay alabilirler. Çünkü bütün birimler aynı veritabanını kullanmaktadır ve internet üzerinden birbirlerine destek olabilmektedirler.

 

 

Internet üzerinden satış yapan firmalar, mevcut işlemlerini Diva destekli olarak yürütebilirler. Online satış işlemleri yapılırken arka planda çalışan Diva muhasebe ve stok sistemi sayesinde ürün ve iş takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca Diva bünyesinde bir de e-Ticaret yazılımı bulunmaktadır. Kendi ürünlerinizi ya da ürün bağlantılarınızı bu sisteme dâhil edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Franchising yöntemiyle çalışan gerek sadece tek bir firmanın ürünlerini gerekse de farklı firmaların ürünlerini satan bayi yapılarında, çalışma modeline bağlı olarak merkez firma(larla) tam entegre bir şekilde çalışabilir. Bayiler siparişlerini ve ürün kataloglarını ONLINE izleyebilirler ve merkez firma ile bayi arasındaki tüm sevkıyatlar otomatik olarak sistem tarafından gerçekleştirilir.

Mobil barkod okuyucularla stok dağıtımı ya da sayımı yapan kullanıcılara sahip olan firmalar için çözümler sunar.